Gönderen Konu: Evde bakım parası alanların dikkatine  (Okunma sayısı 5948 defa)

Çevrimdışı ezgili dünyam

• ayfer
  • Uzman Üye
  • Teşekkür Sayısı: 71
  • Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek
    • http://ezgilidunyam.azbuz.com/
Evde bakım parası alanların dikkatine
« : Mart 23, 2010, 05:54:19 ÖS »
Engelliler biz sitesinde okuduğum bir mesajı, çocuğu için bakım parası alan ailelerle paylaşmak istedim. '!'

Forumu aşağıya kopyalıyorum.

Arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşım oğlunu evde bırakıp hemen evin karşısında ki markete ekmek almak için çıkıyor geldiğinde kapıda shçk den gelen memurlarla karşılaşıyor sonuç eve girip çocuğa bakıyorlar ve 4 gün sonra maşın kesildiği haberi geliyor sebep çocuğun evde yalnız bırakıldığı ve bakımın düzensiz olduğu şu sıralar ben istanbuldayım ve tüm arkadaş çevremden aldığım bilgi evlere ziyaret ani ve çok sıklaşmış belki faydası olur diye yazdım Saygılar
[/   [/move]

Çevrimdışı İremcik

• DENİZ ÖVÜÇ
  • Uzman Üye
  • Teşekkür Sayısı: 28
Ynt: Evde bakım parası alanların dikkatine
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2010, 07:47:03 ÖS »
paylaşım için teşekkürler evde yalnız bırakmanın maaşla ne ilgisi var anlamak zor  ?? ??
meleğim 3 yaşında

Çevrimdışı ezgili dünyam

• ayfer
  • Uzman Üye
« Yanıtla #2 : Mart 25, 2010, 01:57:23 ÖÖ »
Evde yalnız kalınca çocuğa iyi bakmadığını ve maaşı hak etmediğini düşünüyorlarmış. Hangi anne 24 saat çocuğunun başında bekleyebilir. Bu kadın hiç doktora, bakkala gitmeyecekmi yada çocuğunu alıp parka gidemiyecekmi_? Heyet geleceği zaman eve baskın şeklinde oluyor, haber vermek filan yok. Yani,  ilk defa para bağlanması için en az 5 ay evinde hapis hayatı yaşıyorsun çünkü, evde bulamazlarsa bir o kadar zaman daha gelmiyorlarmış.   
[/   [/move]

Çevrimdışı İremcik

• DENİZ ÖVÜÇ
  • Uzman Üye
  • Teşekkür Sayısı: 28
« Yanıtla #3 : Mart 25, 2010, 09:57:18 ÖÖ »
evet bunu ben yaşadım evde bulamayıp gitmişler sonra dört ay geçti geldiler. güzel birşey yaptılar tüm engellilerin hakkı deyip bağladılar maaşları şimdide nasıl keseriz ona uğraşıyorlar....
meleğim 3 yaşında

Çevrimdışı ezgili dünyam

• ayfer
  • Uzman Üye
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2010, 01:53:24 ÖS »
Aslında bu durum her şehirde değişik uygulanıyormuş. Zonguldak'ta böyle olmadığını öğrendim. Evde bulamazak not bırakıyoruz, ertesi gün kuruma çağırıyoruz dediler. Ve belli bir zaman içinde ellerindeki listenin bitmesi gerekiyormuş. Biz bu gün Ezgi'nin ilk maaşını aldık. Ezgi o kadar sevindiki. O bile paranın bir güç olduğunu anladı. Gazetedeki cep telefonu, bilgisayar, fotoğraf makinesi reklamlarını takip ediyor.   klp
[/   [/move]

Çevrimdışı arzu

• ARZU TİRYAKİ
  • Yönetici
  • Teşekkür Sayısı: 98
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2010, 02:07:37 ÖS »
ayfercim güle güle harcayın paranızı. çok sevindim inan. hala gerekli şartlar aynı dimi.  biraz bize süreçten bahsedermisin?

Çevrimdışı Ezgi Özgün

• Ezel
  • Uzman Üye
  • Teşekkür Sayısı: 17
    • http://www.facebook.com/#!/pages/Beylikduzu-Turkey/Mehmet-Ezel-OZGUN/83485923369?ref=ts
« Yanıtla #6 : Haziran 23, 2010, 02:06:01 ÖS »
2 aydır bizde alıyoruz maaşımızı ve çok kısa sürede sonucuna bağlandı 2 ay gibi bir süre bekledik sonrası eve geldiler tapu emniyet vergi dairesi gelir araştırmalarından sonra hemen onaylandı ben uzun süre bekleriz diye düşündüm ama düşündüğüm gibi olmadı...Ezgi'minde maaşı hayırlı olsun...
Özel Bebeğim EZEL'im...
Bir ÇOCUK doğduğu anda Bir ANNE doğarmış...
18.05.2008

Çevrimdışı nghn

• Nagihan SERİN
  • Yönetici
  • Teşekkür Sayısı: 63
  • Biliyorum Sen Bir MELEKSİN!!!!!
    • Eşimin sitesi
« Yanıtla #7 : Haziran 23, 2010, 02:14:11 ÖS »
Ezgi'cim maaş için neler istediler? nereye baş vurdunuz? değerlendirme nasıl geçti (neler sordular)? kriterler tam olarak nedir?

gibi doruları ayrıntılı olarak yazarmısın...

Bir çok kişi -ben de dahil- tam olarak bilmiyoruz.  ??

Belki'' dünyasında... ''keşke'' kokan havayı solurken... ''iyi ki'' dediğim tek nefesimsin...

Çevrimdışı arzu

• ARZU TİRYAKİ
  • Yönetici
« Yanıtla #8 : Haziran 23, 2010, 02:25:36 ÖS »
nagihancım başka bir başlıkta ben yazmıştım tüm detayları.

önce sosyal hizmetlere gidim formları alıyoruz
tapu emniyet vergi dairelerinde formları dolduruyoruz. muhtarlıktan gerekliolan evrakları alıyoruzki buda formlarda azıyo zaten. ssk internet sitesinden sigortalının ada sigortalıların  bilgi çıktısını alıyoruz. maaş belgesi kiracı ise kontat ağır özürlü ibaresinin geçtği heyet raporunuda ilave ederek başvurumuzu yapıyoruz. biz başvuramıyoruz çünkü devletimize bakılırsa biz zengin sınıfına giriyoruz ama bizim bundan haberimiz yok :):)

Çevrimdışı nghn

• Nagihan SERİN
  • Yönetici
  • Teşekkür Sayısı: 63
  • Biliyorum Sen Bir MELEKSİN!!!!!
    • Eşimin sitesi
« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2010, 02:30:34 ÖS »
Değişen bişiy yok dimi.. hala zenginiz yani :)  khka

Belki'' dünyasında... ''keşke'' kokan havayı solurken... ''iyi ki'' dediğim tek nefesimsin...

Çevrimdışı Ezgi Özgün

• Ezel
  • Uzman Üye
    • http://www.facebook.com/#!/pages/Beylikduzu-Turkey/Mehmet-Ezel-OZGUN/83485923369?ref=ts
« Yanıtla #10 : Haziran 23, 2010, 03:00:01 ÖS »
ilk başvuruda evde yaşayanların kimlik fotokopileri çocuğun özürlü raporunun aslı kirada isen kira kontratı aslı maaş bordrosu ikametgah bir kaç belge daha var zaten başvuru için gidildiğinde ilk önce gerekli evrakların listesi veriliyor. evrakları toplayıp başvuruyu yaptıktan bekleme süreci başlıyor...yanlız bizimkinde şöyle bir durum vardı ilk başvuruyu yaptığımda geçen sene ağustos ayı çerkezköydeydim kaymaklığa başvuru yaptığımda ne zaman gerş dönüş olur sorusuna elimizdeki dosya sayısı 10'a ulaştıktan sonra tekirdağa merkeze gönderilcek ordan takip edileceksiniz demişlerdi tabi biz sonrasında istanbula taşınınca ekim ayı gibi tekirdağdaki evraklarımın istanbuldaki sosyal yardımları ulaşması için dilekçe ve ikametgah gönderdim bu süreç biraz zaman aldı tekirdağdan evraklar hemen gönderilmedi...aralık ayının son haftası evrak takibi için bahçelievler sosyal hizmetleri aradığımda dosyanın ulaştığını söylediler ve 3 gün sonra eve geldiler (istanbulda işler daha hızlı yürüyor) sabah saati ve haberimiz yoktu ezel uykudaydı uyandırmamızı istedileri...tekirdağdan gönderilen evraklara birlikte göz attık araştırma yapılması için yeni bir form verdiler o formla tapuya emniyete vergi dairesine nüfusa muhtarlığa gidip 2 gün içinde formu ve iş değişikliğinden dolayı eşimin yeni gelir belgesi kayınvalidemde bizimle yaşadığı için onunda maaş bildirgesini sosyal hizmetlere teslim ettik aynı gün onay bilgisi geldi ve ziraat bankasından hesap açtırdık 1,5 2 ay içindede ilk maaşımız yattı.eve giren geliri evde yaşayan kişi sayısına bölüyorlar. aklımda kalan süreç bunlar.
Özel Bebeğim EZEL'im...
18.05.2008

Çevrimdışı arzu

• ARZU TİRYAKİ
  • Yönetici
« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2010, 03:23:29 ÖS »
bu kadar hızlı gelişmesi gerçekten sevindirici. güle güle harcayın paranızı.

Çevrimdışı Ezgi Özgün

• Ezel
  • Uzman Üye
« Yanıtla #12 : Haziran 23, 2010, 03:38:19 ÖS »
bu kadar hızlı gelişmesi gerçekten sevindirici. güle güle harcayın paranızı.

Teşekkürler Arzu abla...
Özel Bebeğim EZEL'im...
18.05.2008

Çevrimdışı ezgili dünyam

• ayfer
  • Uzman Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 23, 2010, 08:42:53 ÖS »
Bizimkisi de çok kolay oldu. Ben hep yeni rapor isterler günlerce uğraşırım diye korkuyordum. Durum hiçte öyle olmadı. Kurumdan raporu istedik, onlarda varmış  verdiler. Sosyal Hizmetlere başvurduk. Orada sadece maaş bordrosunu istediler. Zaten benim maaşım var sadece. Hemen gidip aldık. Ezgi'nin fotoğrafını verdik. Eşim ticaretle uğraştığı için muhasebecisinden belge istediler. Yanımızda yoktu, daha sonra gönderdik. Muhtarlıktan ikametgah istediler, onuda daha sonra gönderdik. Ama başlangıç tarihi evraklar geldikten sonra değil, başvuru günümüzde başlatmışlar, çünkü muhasebecinin bekleme süreci uzun olmuştu. Ocak ayında başvuru yaptık. Benim sabrım tükenmek üzereyken Nisan ayında geleceklerini öğrendim. Ocak ayında olan dosyalar Nisan ayında bitmeliymiş. Daha sonra iki bayan geldi. Hiçde dedikleri gibi değil, son derece uyumluydular. Bana sorular sordular özbakım ile ilgili. Daha sonra buyrun evi gezdireyim dedim. Gerek yok dediler. Öyle söylenildiği gibi eşyalara vs. bakmıyorlar. Hatta şehir dışına taşınan ablamın eşyalara bende olduğundan evimizin iki katıda eşya doluydu. Ben bunu açıklarken, onlar bizim için evin düzenli olması olumlu dediler. Mayıs ayında telefon ederek hesap açtırmamızı istediler. Şimdi aldığımız maaş mayıs ayının maaşı. Benim üzerime hiç bir şey yok. Ev zaten babamın üzerine. Ama sanırım bu sorun olmazdı. Eşimin üzerine olan arabamızın plakasını istediler. Zaten araba bizde değil, devletin sağlam ellerinde kuzu gibi beklediğinden oda sorun yaratmadı. khka
[/   [/move]

Çevrimdışı ezgili dünyam

• ayfer
  • Uzman Üye
« Yanıtla #14 : Haziran 23, 2010, 08:47:13 ÖS »
Yani önemli olan eve gelen para, öyle dedikleri gibi başka bir şeyin önemi yok. Eve girerken eviniz çok şirin dediler. Evet öyle ama malesef benim değil dedim.  '!' Benim maaşım 1.150 tl. evde 4 kişiyiz. Eşimin muhasebe kaydı zararda olduğunu belgeliyor.
[/   [/move]